Wspólna modlitwa w intencji Mary's Meals

Od 1 stycznia 2021r. rusza zorganizowana akcja modlitewna!

Potrzebujemy 20 chętnych osób, które zdeklarują się modlić za Mary’s Meals przez cały miesiąc.

Będziemy modlić się w intencjach :

  • Aby Mary’s Meals dotarło do innych głodnych dzieci, które tego potrzebują
  • O utrzymanie dostarczania posiłku dzieciom, które są częścią programu
  • Aby wszyscy ludzie w Polsce i na świecie dowiedzieli się o prostej idei Mary’s Meals i wzięli w niej udział

Każda z osób będzie miała przydzieloną konkretną tajemnicę różańca świętego, którą będzie się modlić codziennie przez cały miesiąc. Jest to tzw. róża. Mimo, że będziesz rozważać 1 dziesiątkę, masz zasługę jakbyś odmówił(a) 4 części różańca ponieważ róża danego dnia odmawia cały różaniec (tj. 20 tajemnic). Dodatkowo każda osoba modli się modlitwą Mary’s Meals, która brzmi następująco:

Ojcze nasz, chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i wybacz nam chwile, gdy z tego co należy do nas wszystkich bierzemy więcej niż potrzebujemy. Pomóż, byśmy pomagali Tobie zaspokoić głód, tym co dobre, a nie okruchami z naszego stołu. Naucz nas dzielić to, co nie jest naszą własnością, czego nie możemy zatrzymać dla siebie. Obdarz nas swoją miłością, abyśmy mogli wykonać każde dobre dzieło, które nam powierzyłeś. Wnieś w nasze serca Twoje współczucie, dla każdego głodującego dziecka i spraw, by niewielkie dzieła miłości sprawiły, aby dzieci nigdy więcej nie głodowały. Amen.

 

Pomoc modlitewna jest równie ważna jak każda inna np. pomoc finansowa, codzienne gotowanie posiłków dla potrzebujących dzieci, organizowanie zbiórek czy promowanie działań fundacji. 

Przede wszystkim musimy pamiętać, że Mary’s Meals są to posiłki Maryji. Matka niebieska pragnie nakarmić głodne dzieci i posługuje się rzeszą ludzi by to zrobić. Czasem jednak są sytuacje bardzo trudne, wręcz dla człowieka niemożliwe do zrealizowania. Tam właśnie wkracza Bóg, w swej wielkiej miłości I szczodrości. Działa wszędzie, gdzie po ludzku się nie da, otwiera serca innych na potrzebujących, sprowadza ludzi do pracy, otwiera drzwi. Większości cudów pewnie nawet nie zauważamy, jednak modlitwa ma ogromną moc, a wspólna modlitwa ma jeszcze większą. Nie zapominajmy o tym!

 

Projekt przygotowany jest przez wolontariuszy Mary's Meals Polska.

Jeśli chcesz dołączyć do akcji zapraszamy do zapisów pod linkiem: 

https://onlyo.co/37XqXNV