Cudowne wiadomości!

Obecnie karmimy 1838 859 dzieci w 19 krajach!
Ponieważ szkoły zaczęły się zamykać z powodu pandemii, nie było jasne, w jaki sposób będziemy mogli kontynuować
dostarczanie codziennych posiłków dla dzieci, które nas liczą.
Rok później, pomimo tych wyzwań, świętujemy przyjęcie ponad 171 000 dodatkowych dzieci do naszego globalnego programu żywienia w szkołach.

O tej porze w zeszłym roku, aby dotrzymać obietnicy złożonej dzieciom już otrzymującym posiłki Mary’s Meals, nasze ciężko pracujące zespoły i wolontariusze włożyły ogromny wysiłek w dostosowanie naszego modelu żywienia w szkole.

W cudowny sposób, poprzez społeczną dystrybucję racji żywnościowych, większości dzieci, które zwykle otrzymywały posiłki Mary’s Meals w szkole, mogła nadal cieszyć się codziennym posiłkiem podczas nauki w domu.

Rozszerzenie naszego programu w Zambii w październiku i listopadzie przyniosło pożywne posiłki szkolne dla ponad 50 000 dodatkowych dzieci w tym kraju. Od września mogliśmy również dodać do programu w Turkanie (północna Kenia) ponad 6900 dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji. Żywność była zbierana przez ich rodziny podczas dystrybucji żywności w punktach zorganizowanych przez naszych lokalnych wolontariuszy. 

Współpracowaliśmy również z naszym partnerem Feedback Madagascar, aby  rozszerzyć nasze działania. Wspólnie ponad dwukrotnie zwiększyliśmy liczbę dzieci otrzymujących Mary’s Meals w ramach tego programu w ciągu ostatniego roku i obecnie 25460 uczniów na Madagaskarze otrzymuje Mary’s Meals. 

 

Ta wspaniała wiadomość - że obecnie 1838859 dzieci cieszy się codziennymi posiłkami w szkole co daje im szansę na naukę i rozwój. Wszystko stało się możliwe dzięki hojności darczyńców z całego świata i wielu drobnym aktom miłości, których dokonano na rzecz Mary’s Meals.

Każda z nich przybliża nas do dnia, w którym wszystkie dzieci mają dość jedzenia i mogą chodzić do szkoły.